Významné investice do areálu Mladé Buky v roce 2020

Významné investice do areálu Mladé Buky v roce 2020

 

Areál Mladé Buky pro nadcházející letní i zimní sezónu 2020/2021 výrazně investuje do nových zařízení a vybavení. V létě 2020 přibylo několik nepřehlédnutelných atrakcí, zároveň běží přestavba areálu zejména v souvislosti s instalací čtyřsedačkové páteřní lanovky. Celkové investice pro rok 2020 v areálu Mladé Buky dosahují 45 mil. Kč. 

 

Areál Mladé Buky se stal ze zimního střediska krkonošským rodinným areálem pro celoroční vyžití po celý den. Kromě bobové dráhy Berty, která je v provozu v létě i v zimě, vyrostlo v posledních letech na ploše o 40 000 m² pro letní sezónu spoustu atrakcí. Baldův svět, pojmenovaný po psím maskotovi areálu, nabízí zábavu na celý den pro děti všech věkových kategorií: interaktivní vodní hřiště, vyhřívané 16m brouzdaliště, osmnáct metrů dlouhou nafukovací housenku Megi, trampolínové pole, čtyřmístnou bungeetrampolínu ,letní tubing a mnoho dalších atrakcí.

Na léto 2020 připravil areál do Baldova světa venkovní „Člověče, nezlob se“ a zejména obří 3D bludiště. Na 13metrových sloupech a ve třech patrech najdou dětští průzkumníci tobogán, prolézačky i propadla. Areál investoval také do dalších drobných úprav a oprav, na Čertovskou stezku přibyli noví čertíci.

Až se zima zeptá: V současné době již probíhají stavební práce pro instalaci čtyřsedačkové lanové dráhy na hlavní sjezdovku, která nahradí stávající vlek Buky I. Lanovka se tak stane páteřním zařízením areálu, který bude kromě vleků doplňovat současná lanovka na Pekelský vrch. Další vyvolanou investicí je přesunutí dětského vleku Rozárka z důvodu kolize s výstavbou LD.  Lyžařský vlek Buky II projde kompletní rekonstrukcí. Zimní areál Mladé Buky pro nadcházející zimní sezónu také posílí flotilu sněžných děl a proběhne rekonstrukce zasněžovacího systému. Investice půjdou také na posílení osvětlení, zejména v souvislosti s celkovou přestavbou areálu.

Celkové investice pro rok 2020 v areálu Mladé Buky dosahují 45 mil. Kč. Areál kromě atrakcí, vlastní lyžařské školy a půjčovny lyžařského nebo cyklistického vybavení, občerstvení, včetně restaurace s pizzerií, nabízí také vlastní ubytování přímo na sjezdovce.

„Podařilo se nám za poslední roky vyrůst ze zimního areálu v celoročně oblíbené místo pro rodinné výlety. Máme radost, že se návštěvníci vrací a „rostou“ s námi. Investice v letošním roce proto směřují do dlouhodobého rozvoje, zvýšení kapacity, a ještě lepších zážitků,

 

Sněhová pokrývka: - cm || Nový sníh: - cm || Typ sněhu: -

Stav sjezdovek

Stav
Obtížnost
Sjezdovka
Délka
1.Buky600  m
2.Slalomový svah700 m
3.Mezírka830 m
4.Rozárka400 m
5.Šmejkalka600 m
6.Pekelský vrch západ650 m
7.Pekelský vrch východ650 m
8.Kidpark - pojezdový chodník50 m
9.Kidpark - lanové vleky150 m
10.Snowpark500 m

Stav vleků

Stav
Lanovka/vlek
Délka
Bobová dráha1520 m
LV Buky I.576 m
LV Buky II555 m
LV Buky III555 m
LV Rozárka397 m
Lanová dráha Pekelský vrch550 m
LV Šmejkalka470 m
LP Kidpark Baby50 m
LV Kidpark I50  m

Zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ

Parkování v Areálu Mladé Buky je ZDARMA

Každý návštěvník má u nás k dispozici moderní NEPLACENÉ PARKOVIŠTĚ, které se nachází cca 30m od sjezdových tratí. Mimo jiné Areál Mladé Buky poskytuje přímo na parkovišti udržované sociální zařízení.

Areálu Mladé Buky