Významné investice do areálu Mladé Buky v roce 2020

Areál  Mladé  Buky  pro  nadcházející  zimní  sezónu  2020/2021  výrazně  investuje  do  nových  zařízení  a  vybavení.  Již v létě 2020 přibylo několik nepřehlédnutelných atrakcí, zároveň běží přestavba areálu zejména v souvislosti s instalací čtyřsedačkové páteřní lanovky. Celkové investice pro rok 2020 v areálu Mladé Buky dosahují 45 mil. Kč. 

Areál Mladé Buky se stal ze zimního střediska kr-konošským rodinným areálem pro celoroční vyžití po celý den. Kromě bobové dráhy Berty, která je v provozu v létě i v zimě, vyrostlo v posledních le-tech na ploše o 40 000 m² pro letní sezónu spoustu atrakcí. Baldův svět, pojmenovaný po psím mas-kotovi areálu, nabízí zábavu na celý den pro děti všech věkových kategorií: interaktivní vodní hři-ště, vyhřívané 16m brouzdaliště, osmnáct metrů dlouhou nafukovací housenku Megi, trampolínové pole, čtyřmístnou bungeetrampolínu ,letní tubing a mnoho dalších atrakcí.Na léto 2020 připravil areál do Baldova světa ven-kovní „Člověče, nezlob se“ a zejména obří 3D blu-diště.  Na  13metrových  sloupech  a  ve  třech  patrech  najdou   dětští   průzkumníci   tobogán,   prolézačky   i   propadla. Areál investoval také do dalších drob-ných úprav a oprav, na Čertovskou stezku přibyli noví čertíci. Až se zima zeptáV současné době usilovně pracujeme na umístě-ní čtyřsedačkové  lanové  dráhy  na  hlavní  sjezdov-ku, která nahradí stávající vlek Buky I a Buky III. 

Lanovka se tak stane páteřním zařízením areálu, který bude kromě vleků doplňovat současná 3-se-dačková lanovka na Pekelský vrch. Další vyvola-nou investicí je přesunutí dětského vleku Rozárka z důvodu kolize s výstavbou LD.  Lyžařský vlek Buky II projde kompletní rekonstrukcí. Zimní are-ál Mladé Buky pro nadcházející zimní sezónu také posílí flotilu sněžných děl a proběhne rekonstrukce zasněžovacího systému. Investice půjdou také do nákupu  pozemků,  posílení  osvětlení,  zejména  v souvislosti s  celkovou přestavbou areálu. Celkové  investice  pro  rok  2020  v  areálu  Mladé Buky  dosahují  45  mil.  Kč. Areál  kromě  atrakcí,  vlastní  lyžařské  školy  a  půjčovny  lyžařského  nebo  cyklistického  vybavení,  občerstvení,  včetně  restau-race s pizzerií, nabízí také vlastní ubytování přímo na sjezdovce.„Podařilo se nám za poslední roky vyrůst ze zim-ního areálu v celoročně oblíbené místo pro rodinné výlety. Máme radost, že se návštěvníci vrací a „ros-tou“ s námi. Investice v letošním roce proto směřují do dlouhodobého rozvoje, zvýšení kapacity, a ještě lepších zážitků.

Už jen ten sníh :-)

Těšíme se na vás