Turistika a výlety

Křížem krážem Baldovým světem: Našim zábavním parkem prochází několik naučných stezek

Jednou z největších chloub Areálu Mladé Buky je zcela nepochybně Baldův svět, který každoročně přiláká na místo činu tisíce dětí nejen z České republiky. 

Nepřeberné množství atrakcí a zábavy ale musí jít občas ruku v ruce s osvětou a obohacení mysli, proto i náš park čítá několik naučných stezek. Vyzkoušet si můžete třeba trasu okolo Pekelského vrchu v délce 10,4 km s informačními tabulemi o historii lyžování v Mladých Bukách, ale i historii obce samotné. To celé v malebné krajině přírodního parku Hrádeček. Dále nabízíme další dvě stezky, na kterých si děti mohou užít mnoho zábavy a poznání. „Čertovská stezka“ v délce 500 m čítá celkem deset stanovišť, na kterých je možné se dozvědět, co všechno místní čerti dovedou. Druhou je „Poznávej přírodu s Baldou“ v délce 370 m s celkem jedenácti tabulemi, které pomohou dětem seznámit se s přírodními zákonitostmi. Využijte letního počasí a neváhejte navštívit Baldův svět, jenž je součástí multifunkčního Areálu Mladé Buky.

To musíte zažít !

Sněhová pokrývka: - cm || Nový sníh: - cm || Typ sněhu: -

Stav sjezdovek

Stav
Obtížnost
Sjezdovka
Délka
1.Buky600  m
2.Slalomový svah700 m
3.Mezírka830 m
4.Rozárka400 m
5.Šmejkalka600 m
6.Pekelský vrch západ650 m
7.Pekelský vrch východ650 m
8.Kidpark - pojezdový chodník50 m
9.Kidpark - lanové vleky150 m
10.Snowpark500 m

Stav vleků

Stav
Lanovka/vlek
Délka
Bobová dráha1520 m
LV Buky I.576 m
LV Buky II555 m
LV Buky III555 m
LV Rozárka397 m
Lanová dráha Pekelský vrch550 m
LV Šmejkalka470 m
LP Kidpark Baby50 m
LV Kidpark I50  m

Zdroj dat: www.holidayinfo.cz, (c) Sitour CZ

Parkování v Areálu Mladé Buky je ZDARMA

Každý návštěvník má u nás k dispozici moderní NEPLACENÉ PARKOVIŠTĚ, které se nachází cca 30m od sjezdových tratí. Mimo jiné Areál Mladé Buky poskytuje přímo na parkovišti udržované sociální zařízení.

Areálu Mladé Buky